W dniu 2 września 2017r. miało miejsce trzecie uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych ku pamięci osiągnięć Olimpijczyków i Paraolimpijczyków. Do wieruszowskiej Alei dołączyli, odsłaniając pamiątkowe tabliczki Władysław Kozakiewicz oraz Jacek Przebierała.
Honorowym Gościom w tym podniosłym momencie towarzyszyli organizatorzy przedsięwzięcia: Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie – Henryka Sokołowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie – Maciej Baciński, władze Gminy i Powiatu Wieruszowskiego, a także Poseł na Sejm RP p. Piotr Polak, Prezes RBS w Lututowie, radni Rady Miejskiej w Wieruszowie i Rady Powiatu Wieruszowskiego, Partnerzy przedsięwzięcia: Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Reymonta w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service w Wieruszowie, Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury, podopieczni: DPS, ŚDS, WTZ, ZAZ i innych jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością, dyrektorzy i uczniowie placówek oświatowych z terenu miasta i powiatu oraz lokalne media.
Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w kwietniu paraolimpijczyka Krzysztofa Kaczmarka, który w ubiegłym roku odsłaniał w wieruszowskiej alei tabliczkę ze swoim nazwiskiem.
Barwny korowód towarzyszył Olimpijczykom i Paraolimpijczykom, którzy odsłonili swe tablice w drodze na rynek i z powrotem.
Aleja sukcesywnie się powiększa. Na Rynku znajduje się już 6 tabliczek upamiętniających utytułowanych reprezentantów Polski.
Władysław Kozakiewicz – polski lekkoatleta – tyczkarz i wieloboista. 30 lipca 1980r. zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie z wynikiem 5,78 m – jednocześnie ustanawiając nowy rekord świata. W 1980r. dwukrotnie ustanawiał rekordy świata: wynikami: 5,72 i 5,78 m.
Inne osiągnięcia to:
– Halowe Mistrzostwo Europy (1977r., 1979r.);
– wicemistrzostwo Europy na otwartym stadionie (1974r.) i dwa brązowe medale w hali (1975r., 1982r.);
– 8-krotnie poprawiał rekord Polski, windując go od 5,32 m w 1973r. do 5,78 m w 1980r.;
– 10-krotny mistrz kraju.
Jacek Przebierała – dwukrotny brązowy medalista paraolimpijski w rzucie oszczepem z Sydney w 2000r. oraz w Atenach w 2004 r.